• Profil školy

• Škola je dlhodobo zameraná na tradície, preto v tom pokračujeme aj v rámci školského vzdelávacieho programu a orientujeme sa na regionálnu výchovu. V rámci voliteľných hodín žiaci získajú viac informácií o regióne, jeho histórii, významných osobnostiach, polohe, faune, flóre, zvykoch, tradíciách. Budeme sa usilovať nadviazať spoluprácu s rodákmi žijúcimi v zahraničí.

• Žiaci v rámci informatiky budú tvoriť projekty a získavať informácie na internete. Snahou je, aby naši žiaci nadviazali družbu so školou v zahraničí a tým získali lepšiu komunikatívnosť v anglickom jazyku.

• Vyučovanie podľa jazykového variantu v 1. - 4. ročníku a profilácia jazykov - anglický už od prvého ročníka s dôrazom na komunikatívny prístup učenia sa.

• Pokračovanie v aktivitách projektu škôl podporujúcich zdravie a zapojenie sa do proti drogových aktivít v rámci  "Národného programu boja proti drogám".

• Podieľať sa na realizácií "Koncepcie environmentálnej výchovy" formou alternatívnych programov vo vyučovaní prírodovedných predmetov a využívaním stretnutí  v Turanoch.

• Individuálne integrovať žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími poruchami.