• Vajanského Martin - školské kolo

• V našej ZŠ sa dňa 23.1.2024 uskutočnila ako už každoročne regionálna súťaž v prednese poézie a prózy Vajanského Martin. Cieľom súťaze je nadobúdanie vedomostí zo slovenskej, ale aj svetovej literatúry a hlavne naučiť sa prezentovať umelecké slovo pred poslucháčmi. Súťažilo sa v 3 kategóriách a to v recitácii poézie a prózy.

V 1. kategórii sa na 1. mieste v poézii umiestnila Alžbeta Volnová, 2. miesto získala D. Gallová, N. Rantová, J. Huťková, J. Vojtková, R. Vaňko a 3. miesto získala P. Staňová a N. Madurová.

V 1. kategórii sa na 1. mieste v próze umiestnila Lenka Janíková.

Víťazky poézie a prózy A. Volnová a L. Janíková nás budú reprezentovať na Regionálnej súťaži Vajanského Martin v Martine.

V 2. kategórii získala 1. miesto v recitácii poézie Nikol Kovaľáková, na 2. mieste sa umiestnil V. Volna a 3. miesto patrilo B. Pafčovi.

V recitácii prózy sa na 1. mieste umiestnila Lívia Muráriková, 2. miesto získala K. Mikulová.

Víťazky poézie a prózy N. Kovaľáková a L. Muráriková nás budú reprezentovať na Regionálnej súťaži Vajanského Martin v Martine.

V 3. kategórii získali umiestnenie v recitácii poézie žiaci T. Šviedová, D. Kučma, D. Janík, S. Kolník a v próze sa umiestnila T. Pafčová.

Recitátorom gratulujeme za skvelý, estetický zážitok. Víťazom prajeme veľa úspechov pri reprezentácii našej ZŠ v Regionálnom kole Vajanského Martin.

• Pozvánka na karneval

• Všetkým deťom – veľkým, malým na známosť sa dáva,

že sa v našej škole 2. februára 2024 chystá, nevídaná sláva.

Nech si na tú oslavu – krásavci a krásky,

prichystajú dopredu karnevalové masky.

• Pytagoriáda

• V dňoch 12. 12. 2023 a 13. 12. 2023 sa uskutočnilo školské kolo pytagoriády pre žiakov 1. a 2. stupňa.

• Beseda - Zdravé zúbky

• V pondelok 15.1. 2024 prvákov opäť navštívila naša bývala žiačka Gabika Dutková, ktorá nás zážitkovým učením preniesla do sveta zúbkov. Naučila nás, ako sa o ne máme starať, aby boli stále zdravé a biele. Čo by sme mali papať a čomu sa radšej vyhnúť, aby sa zúbky nemuseli pozerať na súboje "floridkov a zubožrútov". "Niet nad zdravý a krásny úsmev!"

• Technika a vianočné tvorenie

• Žiaci 5. - 9. ročníka na hodinách techniky usilovne a s radosťou vyrábali rôzne vianočné ozdoby, ktoré nám výzdobou spríjemňovali predvianočnú atmosféru v škole.

• Súťaž o najkrajšiu vianočnú pohľadnicu

• Výsledky školského kola súťaže o najkrajšiu vianočnú pohľadnicu:

1. miesto: Emma Birčeková, 9. roč.

2. miesto: Simona Raffajová, 8. roč., Timea Kiššová, 8. roč.

3. miesto: Tomáš Fundárek, 8. roč., Patrik Kiša, 8. roč., Filip Matúška, 8. roč.

Gratulujeme a víťazov odmeňujeme drobnosťami, ktoré dúfam potešia.

• Vianočná pohľadnica

• Aj tohto roku sme naše krásne vianočné pohľadnice poslali do súťaže v Turčianskej knižnici v Martine. Spomedzi 95 výtvarníkov získala Simonka Raffajová z 8. roč. krásne 3. miesto. Simonke gratulujeme.

• Vianočná výzva - Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

• Srdečne ďakujeme všetkým deťom, rodičom, starým rodičom a priateľom školy, že sa zapojili do tohtoročnej Vianočnej výzvy - Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. Darčeky poputujú osamelým deduškom a babičkám z obce Krpeľany a spádových obcí Nolčovo, Šútovo a Ratkovo.

Veríme, že okrem tých najdôležitejších ľudských citových potrieb, ktoré si nesieme v srdci a kúpiť či podarovať sa nedajú, sa nám týmito drobnými darčekmi podarí vyčarovať im aspoň radostný úsmev a trošku zahriať srdiečko.

• Predvianočná atmosféra

• Predvianočná atmosféra do našej školy zavítala s príchodom prvého snehu, zapálením prvej rozsvietenej sviece na adventnom venci a príchodom Mikuláša sa tento pocit stal čoraz intenzívnejší. Pre nás a našich žiakov je to nielen čas priamo vianočný, ale aj čas tvorenia a príprav. S radosťou si zdobíme svoje triedy, priestory školy, vyrábame vianočné pohľadnice a ozdoby, spievame a počúvame vianočné koledy, no a zároveň sa učíme aj vinše a básne, ktorými urobíme radosť svojim blízkym. Každá s láskou pripravená drobnosť posilňuje slávnostný pocit v nás.