• Záložky zo ZŠ Litovel

• Očakávané záložky zo ZŠ Litovel (Česká republika) v rámci projektu "Záložka do knihy spája školy" práve dorazili.

Ďakujeme aj za zaujímavé brožúrky o Litoveli, okr. Olomouc, veľmi nás potešili.

• Výzva - "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok"

• Milí rodičia, starí rodičia, žiaci a celé rodinky. Tento rok sa opäť zapájame do krásneho vianočného projektu "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok". Ak je to možné, veľmi by sme Vás chceli poprosiť o účasť. V prípade potreby prázdne ozdobené krabice z posledných Vianoc sa nám z domova dôchodcov s vďakou vrátili, aby sme ich mohli opätovne použiť, takže Vám ich môžeme poskytnúť. Alebo deti môžu doniesť drobnosti do školy a spoločne ich do krabíc zabalíme. Ak budete krabice baliť doma, prosíme Vás o označenie balíčka, či je to pre babičku alebo deduška. Koniec projektu plánujeme na približne10. decembra 2023.

Zo srdca Vám ďakujeme.

• Exkurzia - Národná knižnica v Martine

• Dňa 7. 11. 2023 žiaci 6. roč. v rámci krúžku "Kultúrne osobnosti Turca" navštívili jednu z našich najväčších kultúrno-historických pamiatok Národnú knižnicu v Martine.

Dozvedeli sme sa veľa zaujímavostí o vzniku Matice slovenskej a zároveň aj o Národnej knižnici v Martine.

Po príchode nás pani lektorka oboznámila prostredníctvom prezentácie o histórii známych pamiatok. V druhej časti sme si prezreli "Základný kameň 3. budovy MS", položený 4. 8. 1963, sochu zakladateľa MS - Štefana Moyzesa, architektúru budovy zvonki i zvnútra, sochu Martina Kukučína, mozaikový obraz a spôsoby vypožičiavania kníh v NK. Exkurzia sa žiakom veľmi páčila a plní nových vedomostí sme sa autobusom vracali domov. Už sa tešíme na ďalšiu zaujímavú exkurziu v rámci krúžku!

• Pasovanie prvákov

• Dňa 26.10.2023 sa na našej škole konalo slávnostné pasovanie prvákov. Žiakov 1.A a 1.B triedy sprevádzali slávnostným aktom ich starší spolužiaci z 2., 3., 4. ročníka, pani riaditeľka, pani zástupkyňa, pani učiteľky a ich milovaní rodičia, starí rodičia a ostatní členovia rodiny.

Žiaci nám robia radosť a tešíme sa na každý deň prežitý s nimi...

• Program "Zdravý úsmev"

• Program "Zdravý úsmev" vznikol vo Švajčiarsku v Zürichu na Stomatologickom inštitúte. Tento projekt sa na Slovensku vedie od roku 1997. Žiaci vďaka projektu získavajú teoretické vedomosti a praktické zručnosti z oblasti ústnej hygieny, anatómie, výživy, vzniku ochorenia a fluoridácie. Projekt na našej škole u prváčikov vedia naša bývala žiačka Gabika Dutková, za čo jej veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutia.

• Projekt "Záložka do knihy spája školy"

• Aj tento rok sa žiaci zapojili do projektu "Záložka do knihy spája školy", v rámci ktorého vytvorili opäť zaujímavé záložky pre žiakov z partnerskej školy Litovel v Českej republike. Aj naši žiaci plní očakávania sa tešia na novú zásielku od nich.

• DEŇ JABLKA

• Jabĺčka patria medzi najzdravšie ovocie. 21.október je DEŇ PÔVODNÝCH ODRÔD JABĹK a preto sme si tento deň chceli pripomenúť aj u nás v školskom klube detí. Porozprávali sme sa o význame jablka pre náš organizmus a o tom, čo všetko sa dá pripraviť z jabĺčok. Spolu sme maľovali, vystrihovali, lepili a ochutnávali rôzne druhy jabĺk.

• Medzinárodný projekt Time to rhyme

• Žiaci 4. ročníka sa tento rok zapojili do medzinárodného projektu Time to rhyme - Čas na rýmovanie. V rámci projektu zažijú možnosť vyskúšať svoje schopnosti v anglickom jazyku, pokúsia sa vytvoriť krátke básne či piesne. Na zaujímavé aktivity sa už veľmi tešíme!

• Ponožkový október

• Veľké činy sa skladajú z malých skutkov.“

Milí rodičia a deti, začína mesiac október, ktorý je známy ako

„PONOŽKOVÝ OKTÓBER“.

Zapojte sa s nami do zbierky ponožiek. Darujme spoločne ponožky

ľuďom bez domova a uľahčíme im prežiť zimné mesiace v teple.

Zbierka bude prebiehať počas celého októbra.

Zberné miesto: vstupná chodba ZŠ

Všetkým, ktorí prispejú dobrej veci vopred

ĎAKUJEME!